Nazardan Korunmak İçin Neler Yapmalısınız?

Nazardan Korunmak İçin Neler Yapmalısınız? Sorusu kapsamında sizler için bir değerlendirme yazısı ele aldık. Nazar kelimesi, Arapça “bakmak” fiilinden gelmektedir. Sadece anlamca birbirlerini tam olarak karşılayamamaktadırlar. Yoğun bir dikkatle bakmak şeklinde ifade edilmesi daha doğru olmaktadır. Çünkü nazar değdirme fiili, içsel enerjilerin yoğunlaşıp, bir noktaya isabet etmesi ve orayı etkilemesi olarak tanımlanır. şuursiz bir halde oluşur. Eğer bilinçli oluşum ise telekinezi başlığı altında incelenmektedir. Oluşumunda yüksek konsantrasyon, derin trans (duygu ötesi idrakları geliştirmek, güçlendirmek ve en iyi şekilde kullanmak) halinin ortaya çıkması gerekir. Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Bu mevzu üzerinde sizlere yararlı bilgiler sunacağız.

Nazara karşı yapılması gerekenler üç bölümde incelenebilir. İlk olarak nazar denilen negatif enerjilerden korunmak için neler yapabileceğimiz konusunu ele alabiliriz. İkinci bölümde bu tür negatif enerjilerden arınmak için yapmamız gereken ruhsal ve bedensel çalışmalar, üçünce bölümde ise nazara karşı uygulanması ihtiyaç duyulan dini yöntemler ele alınabilir.

Nazardan Korunmak için Yapılması Gerekenler
Kalabalık ortamlara girdiğinizde dikkatlerin üzerinizde yoğunlaştığını fark ediyorsanız üzerinizdeki yoğun dikkati dağıtabilecek giysiler giymelisiniz. Örneğin bu giysileri renklerine nazaran ayırabilirsiniz. Daha az dikkat çeken kıyafetler giyerseniz üzerinizdeki yoğunluğun dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Farklı bir yöntemle dikkatlerin sizde yoğunlaşacağı durumlarda bu tür nazar ve negatif enerjileri emen doğal taşlar kullanabilirsiniz. Kolyenizde, küpenizde veya yüzüğünüzde bu taşları kullanmanın faydası olacaktır.

Nazara karşı etkili taşlar;

Turkuaz taşı,
Akik taşı,
Ay taşı,
Mercan,
Turmalin taşı,
Kuvars taşı,
Kalsedon,
Oniks taşı,
Malakit taşı
Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Birinin size karşı negatif tesiri olduğunu fark ederseniz o insanların yanında uzun süre kalmaktan kaçının. Özellikle size karşı kıskançlık, haset ve çekememezlik benzer biçimde duygular besleyen insanlarla aynı ortamlara girmemeye çalışın veya denk geldiğinizde bulunduğunuz ortamı değiştirin.

Her maddeniz belli bir çekici, dağıtıcı etkisi vardır. Özellikle nazar etkisini ayrıştıran bitkileri evinizin farklı köşelerinde bulundurabilirsiniz. Üzerlik, adaçayı, defne yaprağı benzer biçimde bitkileri tütsü şeklinde yakarak kullanıp evinizde enerji temizliği yapabilirsiniz. Ayrıca tuz, hardal tohumları, çörek otu şeklinde bitkileri yanınızda taşımanız da negatif enerjileri ayrıştırabilir.

Evinizin temizliğinde sirkeyi büyük ölçüde kullanabilirsiniz. Nazara karşı büyük bir şekilde ayrıştırma tesiri olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra yüzeylerde kir yapmayacak keza parlatma etkisi gösterecektir.

Nazarı Etkisizleştirmek İçin Ruhsal ve Bedenler Çalışmalar
Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Düzenli olarak spor yapmalısınız. Kaslarınızın devamlı hareket halinde olması durumu, negatif enerjilerin üzerinizdeki etkisinin, etkisiz hale gelmesini elde edecektir. Bu durumlarda yoga yapmanızı öneririz. Çünkü yoga, vücudunuzu yenileyerek zihninizi çağıl hayatın hızlı temposundan meydana gelen negatif düşüncelerden uzaklaştırır. Zihnin sadelik ve huzura kavuşturarak yenilenmesini sağlar. Bunun yanında kaslarınızdaki enerjileri boşalım eder.

Çıplak ayaklarınızla çimlerde ve kumda yürüyün. Toprak vücudunuzdaki enerjiyi nötrleyecektir. Denize girin ve mümkünse suyun altında belli bir süre kalmaya çalışın. Sizi, bulunduğunuz düşüncelerden arındırmaya yetecektir.

Açık havada iken doğaya, mavi gökyüzüne, denize veya sizi pozitif yönde etkileyeceğini bildiğiniz şeylere bakarak derin bir nefes alın. Bu baktığınız yerdeki sizi pozitif etkileyen enerjinin burnunuzdan almış olduğunız nefes ile beraber içinize girdiğini, vücudunuzu gezip içinizdeki kötü enerjileri de alıp, onlarla birlikte kara duman halinde dışarı attığınızı hayal edin. Bu sayede nazarın bedeninizdeki ve ruhunuzdaki arınmayı fark edip rahatlayabileceksiniz.

Nazardan Korunmak İçin Dini Yöntemler
Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Meydana getirdiğinız tüm çalışmalardan pozitif sonuç alamıyorsanız dini yöntemlere başvurabilirsiniz. Nazar için çok fazla ayet vardır ve korunmamız için de sayısıyla beraber okumamız ihtiyaç duyulan sureler bulunmaktadır.

Okumadan önce aurayı temizlemesi için abdest alınmalıdır. Yüksek sesli okumak şart değildir fakat okurken ağız, dil ve dudaklar hareket etmelidir. Hafif fısıltı tonunda okunması beynin belli bölgelerini uyaracak ve ortaya çıkacak olan enerji süreci hızlanacaktır. Sureler tekli sayılarda okunduğunda etki daha çok artar. 7-9-11 şeklinde veya daha fazla okunabilir. Bu sureleri okuduktan sonra kime okunduysa ona insana karşı üflenir.

Nazara karşı okunacak sure ve ayetler;
Fatiha
İhlas Suresi
Felak
Nas
Ayetel Kursi
İnşirah Suresi
Kafirun Suresi

Üzerinizde Nazar olduğunu nasıl Anlarsınız?
Üzerimizde nazar olduğunu anlamanın biroldukça yolu bulunmaktadır. Kendinizde fazlasıyla ağırlık hissediyorsanız, eliniz ayağınız tutmuyor, gözlerinizi açmakta zorlanıyorsanız veya başınızda ağrı var ise size nazar değmiş olabilir. Bunu kim yapmış olabilir? Bazen kötü niyetli olan veya olmayan kişilerin nazarının değme durumu söz mevzusudur. Sizi çekemeyenler veya imrenenler sizin evinize, kendinize, eşinize ya da işinize nazar değdirebilirler. Genellikle onların sahip olmadığı durumları başkasında görme hallerinde kem gözler devreye girer.

Kimi zaman hiç kıskançlık yapmayan kişilerin nazarı da üzerinizde olabilir. çoğu zaman enerjileri düşük kişiler nazarı çeker. Nazarın fark edilmiş olduğu durumlarda uygulanan biroldukça yöntemlerden size bahsettik. Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Başka yapabilecekleriniz var mıdır? Bu konular üzerinde de sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Nazar insanoğlu üzerinde fazla etkiler bırakır. Ferdin üzerindeki enerjisini alır. Onlarda uyuşukluk ve hastalık hallerine niçin olur. Özellikle bebekler ve çocuklar çok çok fazla nazara mağdur bırakılırlar. Bu durumlarda onlara nazar duaları okumak gerekir. Onlar masum ve günahsız canlılardır. Sempatik, güzel, şirin olmaları neticesinde nazara gelebilirler.

Nazardan Korunmak İçin manevi Yardım
Nazardan korunma yollarından bir tanesi de manevi yardım almaktır. Kendinizin ettiği dualar ve çabalar kafi gelmiyorsa farklı yöntemlerle üzerinizdeki nazarı yok edebilirsiniz. Bu yöntemlerden bir tanesi devamlı nazara gelen kişinin muska yazdırmasıdır. Muska yüzyıllardan beri uygulanan bir yöntemdir. İnsanlar muska yazdırarak birçok hastalık ve sıkıntıdan kurtulmaktadırlar. Muskanın içinde her derde deva olacak dualar bulunmaktadır. Sıkıntınızın durumuna uygun olan yakarma kağıda yazılır ve yıpranmasın diye deri parçasına sarılır. Sizler bunu devamlı yanınızda taşıyarak nazardan korunursunuz.

Bu yöntem bununla beraber farklı rahatsızlıklara ve hastalıklara da iyi gelmektedir. Bazı ruhsal sorunları olan kişiler içinde dua yazılı olan muskayı yanlarından ayırmazlar. Vücudunda farklı ihtihaplı yaralar çıkan kişilere de muska yazılır. Uyur gezer hastalığına karşı da yazılır. Tüm bunlar muskanın sorunlarımızda ne kadar etkili bulunduğunu göstermektedir. Nazardan korunmak için neler yapmalısınız? Muska bu korunma şekillerinden bir tanesidir. Nazara gelen kimse onu yanında taşıyabilir. Evinizde bulundurarak ev halkını da nazardan koruyabilirsiniz.

Nazardan Korunmak İçin Muska, dua Ve Büyüleri Kim Yapar?
Nazara karşı önlem almak için yapılan bireysel çalışmalar istenilen sonucu vermiyorsa muska yazdırmak, yakarış okutmak yahut nazar büyüsü yaptırmak kesin çözüm olabilir. Bu yardımları işinde uzman hocalardan alabilirsiniz. Hocalar sizin sorunnıza uygun olan duaları yazacaktır. Sizden okumanız gereken duaları da söyleyecektir. Böylelikle nazarı üzerinizden atabilirsiniz. Kahin hocalar hangi durumda hangi duanın okunması icap ettiğini bilirler. Ayrıca nazara karşı büyü de yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

No Related Post

Tıkla Ara

papaz büyüsü bağlama büyüsü bağlama büyüsü papaz büyüsü aşk büyüsü bağlama büyüsü aşk büyüsü papaz büyüsü papaz büyüsü jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı jigolo ajansı gebze escort